YAGEO LCE15A/TR13
Part No.:
LCE15A/TR13
Datasheet:
AetrixLCE15A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-201 15V 24.4V 13
Comments
LCE15A/TR13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
61A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)