YAGEO LCE17A/TR13
Part No.:
LCE17A/TR13
Datasheet:
AetrixLCE17A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-201 17V 27.6V 13
Comments
LCE17A/TR13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
54A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)