YAGEO LCE22A/TR13
Part No.:
LCE22A/TR13
Datasheet:
AetrixLCE22A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-201 22V 35.5V 13
Comments
LCE22A/TR13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
42A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)