YAGEO LCE24A/TR13
Part No.:
LCE24A/TR13
Datasheet:
AetrixLCE24A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-201 24V 38.9V 13
Comments
LCE24A/TR13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
39A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)