YAGEO LCE26A/TR13
Part No.:
LCE26A/TR13
Datasheet:
AetrixLCE26A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-201 26V 42.1V 13
Comments
LCE26A/TR13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
36A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)