YAGEO LCE28A/TR13
Part No.:
LCE28A/TR13
Datasheet:
AetrixLCE28A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-201 28V 45.5V 13
Comments
LCE28A/TR13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)