YAGEO LCE6.5A/TR13
Part No.:
LCE6.5A/TR13
Datasheet:
AetrixLCE6.5A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-201 6.5V 11.2V 1
Comments
LCE6.5A/TR13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
100A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)