YAGEO LES08A3.3L05
Part No.:
LES08A3.3L05
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Description:
TVS ESD SOIC-08 3.3V 10.9V
Comments
LES08A3.3L05 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
LES08A3.3L05
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Steering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels:
4
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V
Voltage - Breakdown (Min):
4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
25V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
500W
Power Line Protection:
Yes
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
15pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)