Taiwan Semiconductor Corporation P4KE400AH
Part No.:
P4KE400AH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Description:
TVS DIODE 342VWM 548VC DO204AL
Comments
P4KE400AH Specifications
Manufacturer:
Series:
P4KE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
342V
Voltage - Breakdown (Min):
380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
548V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
760mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)