Micro Commercial Co P4KE400CA-AP
Part No.:
P4KE400CA-AP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixP4KE400CA-AP.pdf
Description:
Interface
Comments
P4KE400CA-AP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
342V
Voltage - Breakdown (Min):
380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
548V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
750mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)