Micro Commercial Co P4KE540CA-BP
Part No.:
P4KE540CA-BP
Datasheet:
AetrixP4KE540CA-BP.pdf
Comments
P4KE540CA-BP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
459V
Voltage - Breakdown (Min):
513V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
740V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
540mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)