Micro Commercial Co P5KE15CA-TP
Part No.:
P5KE15CA-TP
Datasheet:
AetrixP5KE15CA-TP.pdf
Comments
P5KE15CA-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.6A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)