Micro Commercial Co P5KE170CA-TP
Part No.:
P5KE170CA-TP
Datasheet:
AetrixP5KE170CA-TP.pdf
Comments
P5KE170CA-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
170V
Voltage - Breakdown (Min):
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.8A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)