Micro Commercial Co P5KE190CA-TP
Part No.:
P5KE190CA-TP
Datasheet:
AetrixP5KE190CA-TP.pdf
Comments
P5KE190CA-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
190V
Voltage - Breakdown (Min):
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
308V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.6A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)