YAGEO P6KE350A/TR13
Part No.:
P6KE350A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AetrixP6KE350A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-204AC 300V 482V
Comments
P6KE350A/TR13 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
332V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
482V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)