Comchip Technology P6KE600A-HF
Part No.:
P6KE600A-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
AetrixP6KE600A-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 513VWM 828VC DO15
Comments
P6KE600A-HF Specifications
Manufacturer:
Comchip Technology
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
513V
Voltage - Breakdown (Min):
570V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
828V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
720mA
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)