Micro Commercial Co P6KE600CA-BP
Part No.:
P6KE600CA-BP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixP6KE600CA-BP.pdf
Description:
Interface
Comments
P6KE600CA-BP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
512V
Voltage - Breakdown (Min):
570V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
828V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
750mA
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)