YAGEO P6KE600CA/TR13
Part No.:
P6KE600CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AetrixP6KE600CA/TR13.pdf
Description:
TVS DO-204AC 512V 828V
Comments
P6KE600CA/TR13 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
P6KE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
510V
Voltage - Breakdown (Min):
570V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
828V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
750mA
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)