Eaton - Electronics Division P6SMB600CA
Part No.:
P6SMB600CA
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Datasheet:
AetrixP6SMB600CA.pdf
Description:
TVS DIODE 512VWM 828VC SMB
Comments
P6SMB600CA Specifications
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
512V
Voltage - Breakdown (Min):
570V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
828V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
750mA
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)