Diotec Semiconductor P6SMBJ100CA-AQ
Part No.:
P6SMBJ100CA-AQ
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Datasheet:
AetrixP6SMBJ100CA-AQ.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC DO-214AA
Comments
P6SMBJ100CA-AQ Specifications
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)