Diotec Semiconductor P6SMBJ11A-AQ
Part No.:
P6SMBJ11A-AQ
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Datasheet:
AetrixP6SMBJ11A-AQ.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO-214AA
Comments
P6SMBJ11A-AQ Specifications
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)