Diotec Semiconductor P6SMBJ120A-AQ
Part No.:
P6SMBJ120A-AQ
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Datasheet:
AetrixP6SMBJ120A-AQ.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO-214AA
Comments
P6SMBJ120A-AQ Specifications
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)