Diotec Semiconductor P6SMBJ12A-AQ
Part No.:
P6SMBJ12A-AQ
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Datasheet:
AetrixP6SMBJ12A-AQ.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO-214AA
Comments
P6SMBJ12A-AQ Specifications
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)