Diotec Semiconductor P6SMBJ13CA-AQ
Part No.:
P6SMBJ13CA-AQ
Datasheet:
AetrixP6SMBJ13CA-AQ.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO-214AA
Comments
P6SMBJ13CA-AQ Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)