Diotec Semiconductor P6SMBJ14A-AQ
Part No.:
P6SMBJ14A-AQ
Datasheet:
AetrixP6SMBJ14A-AQ.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO-214AA
Comments
P6SMBJ14A-AQ Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)