Diotec Semiconductor P6SMBJ22A-AQ
Part No.:
P6SMBJ22A-AQ
Datasheet:
AetrixP6SMBJ22A-AQ.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO-214AA
Comments
P6SMBJ22A-AQ Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)