Diotec Semiconductor P6SMBJ24CA-AQ
Part No.:
P6SMBJ24CA-AQ
Datasheet:
AetrixP6SMBJ24CA-AQ.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO-214AA
Comments
P6SMBJ24CA-AQ Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)