Diotec Semiconductor P6SMBJ33CA-AQ
Part No.:
P6SMBJ33CA-AQ
Datasheet:
AetrixP6SMBJ33CA-AQ.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO-214AA
Comments
P6SMBJ33CA-AQ Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)