Diotec Semiconductor P6SMBJ45CA-AQ
Part No.:
P6SMBJ45CA-AQ
Datasheet:
AetrixP6SMBJ45CA-AQ.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO-214AA
Comments
P6SMBJ45CA-AQ Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)