Diotec Semiconductor P6SMBJ54CA-AQ
Part No.:
P6SMBJ54CA-AQ
Datasheet:
AetrixP6SMBJ54CA-AQ.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO-214AA
Comments
P6SMBJ54CA-AQ Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)