YAGEO SJD16A12L01
Part No.:
SJD16A12L01
Datasheet:
AetrixSJD16A12L01.pdf
Description:
TVS ESD, DFN1610, 12V, 43V, REEL
Comments
SJD16A12L01 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
43V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
47A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
2000W (2kW)
Capacitance @ Frequency:
365pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)