YAGEO SJD16A15L01
Part No.:
SJD16A15L01
Datasheet:
AetrixSJD16A15L01.pdf
Description:
TVS ESD, DFN1610, 15V, 45V, REEL
Comments
SJD16A15L01 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
45A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
2000W (2kW)
Capacitance @ Frequency:
300pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)