YAGEO SJD16A18L01
Part No.:
SJD16A18L01
Datasheet:
AetrixSJD16A18L01.pdf
Description:
TVS ESD, DFN1610,18V, 50V, REEL
Comments
SJD16A18L01 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
50V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency:
220pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)