YAGEO SJD32A10L01-J
Part No.:
SJD32A10L01-J
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
AetrixSJD32A10L01-J.pdf
Description:
TVS ESD SOD-323J 10V 24VE
Comments
SJD32A10L01-J Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.67A
Power - Peak Pulse:
130W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)