YAGEO SJD32A36L01-J
Part No.:
SJD32A36L01-J
Datasheet:
AetrixSJD32A36L01-J.pdf
Description:
TVS ESD SOD-323J 36V 70VE
Comments
SJD32A36L01-J Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.28A
Power - Peak Pulse:
130W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)