Sanken Electric USA Inc. SJPZ-E33V
Part No.:
SJPZ-E33V
Manufacturer:
Sanken Electric USA Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
AetrixSJPZ-E33V.pdf
Description:
DIODE ZENER 33V 1W SJP
Comments
SJPZ-E33V Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sanken Electric USA Inc.
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
Voltage - Breakdown (Min):
31V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
95W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)