Sanken Electric USA Inc. SJPZ-N27V
Part No.:
SJPZ-N27V
Datasheet:
AetrixSJPZ-N27V.pdf
Description:
DIODE ZENER 27V 2W SJP
Comments
SJPZ-N27V Specifications
Voltage - Breakdown (Min):
25.1V
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)