Sanken Electric USA Inc. SJPZ-N33V
Part No.:
SJPZ-N33V
Datasheet:
AetrixSJPZ-N33V.pdf
Description:
DIODE ZENER 33V 2W SJP
Comments
SJPZ-N33V Specifications
Voltage - Breakdown (Min):
31V
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)