Micro Commercial Co SM4F17CAHE3-TP
Part No.:
SM4F17CAHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AetrixSM4F17CAHE3-TP.pdf
Description:
TVS DIODES
Comments
SM4F17CAHE3-TP Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)