Micro Commercial Co SM4F51AHE3-TP
Part No.:
SM4F51AHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AetrixSM4F51AHE3-TP.pdf
Description:
TVS DIODES
Comments
SM4F51AHE3-TP Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)