Littelfuse Inc. SMA6J110A
Part No.:
SMA6J110A
Datasheet:
AetrixSMA6J110A.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AC
Comments
SMA6J110A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)