Littelfuse Inc. SMA6J20CA
Part No.:
SMA6J20CA
Datasheet:
AetrixSMA6J20CA.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214 TR
Comments
SMA6J20CA Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
19.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)