Littelfuse Inc. SMA6J24A
Part No.:
SMA6J24A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
AetrixSMA6J24A.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9V DO214AC TR
Comments
SMA6J24A Specifications
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMA6J
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)