Littelfuse Inc. SMA6J26CA
Part No.:
SMA6J26CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
AetrixSMA6J26CA.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AC
Comments
SMA6J26CA Specifications
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMA6J
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)