Littelfuse Inc. SMA6J30A
Part No.:
SMA6J30A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
AetrixSMA6J30A.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214 TR
Comments
SMA6J30A Specifications
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMA6J
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)