Littelfuse Inc. SMA6J33A
Part No.:
SMA6J33A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
AetrixSMA6J33A.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Comments
SMA6J33A Specifications
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMA6J
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)