Littelfuse Inc. SMA6J36A
Part No.:
SMA6J36A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
AetrixSMA6J36A.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214 TR
Comments
SMA6J36A Specifications
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMA6J
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)