Littelfuse Inc. SMA6J43CA
Part No.:
SMA6J43CA
Datasheet:
AetrixSMA6J43CA.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4V DO214AC TR
Comments
SMA6J43CA Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)