Littelfuse Inc. SMA6J45CA
Part No.:
SMA6J45CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
AetrixSMA6J45CA.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214 TR
Comments
SMA6J45CA Specifications
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMA6J
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)