Littelfuse Inc. SMA6J51CA
Part No.:
SMA6J51CA
Datasheet:
AetrixSMA6J51CA.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214 TR
Comments
SMA6J51CA Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)